Wellness

Türkçe’de kısaca “esenlik (well-being)” anlamına gelen “wellness” terimi ilk olarak Dr. Halbert L. Dunn tarafından, 1961 yılında yayınlanan “Yüksek Seviye Wellness” adlı küçük bir kitapçıkta kullanılmıştır. Dr. Dunn wellness’ı fiziksel ve psikolojik esenliği geliştirmeyi sürdürme çabası için bir yaşam süreci olarak görmüştür.

Wellness sektörü güzellik ile birlikte sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve çeşitli fiziksel uygulamaları da beraberinde getirerek yeni bir trend olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Bu doğrultuda doktor kontrolünde ve sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekip ve bilimsel yöntemlerle bu tür danışmanlıklar ve uygulamalar kaçınılmaz olmuştur.

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı  • Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı 6 ay boyunca birebir olarak gerçekleştirilir. En önemli ön koşul, kişinin kendi iradesi ile bu programa katılmayı ve değişimi istemesidir.

    Kişiye özgü analiz çalışması ile başlar, her hafta yapılan görüşmelerde farklı yaklaşımlar ve öğretiler paylaşılır. Kişiye özel kontrollü zayıflama, sağlıklı beslenme ve egzersiz programı yazımı gibi doktor kontrolünde bir programdır.

Ozon Terapisi  • Ozon tedavisi sağlıklı yaşlanma ve genç kalabilmeyi amaçlar. Ozon tedavisi, ozon gazı kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Kan yolu ile yapılan ozon tedavisi sonrasında bağışıklık sisteminin güçlenmesi, metabolizmada hızlanma, eklem kıkırdak dokusunun rejenerasyonu, enerji artışı, kollojen doku aktivasyonu, dokudaki oksijenasyonun artırılması, karaciğer rejenerasyonu ve vücudun kendini yenileme mekanizmasının aktive edilmesi sağlanmaktadır.

    Genel anlamda ozon, vücudun oksijen kapasitesini artırır, tüm dokuların tüm hücrelerin görevini daha iyi yapmasını sağlar.

Manuel TIP  • İçerik Hazırlanıyor...

Kişiye Özel Zayıflama  • Kilo vermek için ilk yapılması gereken beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve yaşam şeklini yeniden oluşturmak. Herkesin vücut yapısı, kişisel özellikleri, kan değerleri, metabolizma yapısının birbirinden farklı özellikler taşımaktadır.

    Kişiye özel beslenme programları planlanırken öncelikli olarak kişinin gereksinimleri ve sağlık durumu değerlendirilir. Olması gereken ideal kilo hesaplanır. İdeal kiloya ulaşmak için hedefler belirlenir. Bu hedef doğrultusunda kişi haftalık beslenme programlarıyla doktor kontrolünde takip edilir. Sonra kilo koruma dönemine geçilir.
Hemen Arayın