Medikal Estetik

Medikal Estetik cerrahi olmayan çeşitli tedaviler ile hedeflenen estetik görünüme kavuşturma yöntemidir. Bu yöntemler ayrı ayrı kullanılabildiği gibi cerrahiye yardımcı yöntemler olarak da kullanılabilmektedir. Medikal estetik alanındaki uygulamalar genellikle cilt ya da cilt dokusu altına uygulanan işlemlerden oluşur. Terleme tedavisi, kırışıklık giderme, dolgu işlemler, gençleştirme gibi birçok uygulama medikal estetik alanında yer almaktadır.

Medikal estetik ile hızlı sonuç alınması, iyileşme sürecinin kısa olması, genel anestezi gerektirmemesi, ameliyat olunmadığı için kesi izi kalmaması gibi durumlardan dolayı son dönemlerde daha çok tercih ediliyor.

Botoks Uygulaması • Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir.
 • Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir.
 • Ciltteki mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Alın bölgesindeki yatay çizgilerin, kaş arasındaki dikey çizgilerin, kaz ayağı diye tabir edilen göz kenarındaki çizgilerin, boyundaki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.
 • Aşırı terleme tedavisinde de el, ayak, yüz ve koltuk altı bölgelerinde de kullanımı gerçekleştirilir.
 • Toksinin faydaları 4-6 ay civarında etkilidir.

Dolgu Uygulaması • Dolgu uygulaması ile yüzde minik dokunuşlarla değişim yaratmak mümkündür. Hyalüronik asit enjeksiyonları ile yüzdeki hacim eksikliklerinin giderilmesinde kullanılır. Hyalüronik asitin etkisi 4-6 ay süresince etkilidir. Uygulanacak dolguların kalıcılığı seçilebilir.
 • Dolgu tedavisi kişiye özel bir uygulama olduğu için doktor ve hastanın ortak kararına göre miktarı, kalıcılığı ve yapılacak alanları belirlenerek uygulanır.
 • Dudak dolgusu, ameliyatsız burun estetiği ve düzeltilmesi, göz altı çukurlarını düzeltmek, göz altı torbalarını kamufle etmek, çene ucuna hacim kazandırmak, çene köşesini belirginleştirmek, yanak ve elmacık kemiğini dolgunlaştırmak gibi bölümlerde uygulanabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavileri • Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir.
 • Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda ve boyun bölgelerinde uygulanır. Genel anestezi gerektirmez.
 • Özel askı dikişleri ile belirlenen bölgelere yer çekiminin tersi yönünde asılarak sabitlenir. Kullanılan materyaller vucütta tamamen eriyerek kaybolduğu için herhangi bir reaksiyona sebep olmazlar.
 • Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri günümüzde artan teknikler ve cihazlar sayesinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

PRP • PRP kişinin kendi kanında mevcut pıhtılaşma hücreleri ayrıştırılıp, %90 oranında saf plazma hücreleri içeren, saf, filtre edilmiş ve büyüme faktörlerinden zengin sıvı haline dönüştürülerek cilde geri enjekte edilmesidir. Kısaca; kişinin kendi kanının mezoterapi solüsyonu olarak kullanılmasıdır. Sağlıklı, parlak, kırışıklıkları hafiflemiş, sıkı bir cilt; sağlıklı saçlar oluşturmada kişinin kendi kanındaki onarıcı hücrelerden faydalanılır. Yanık, yara tedavisinde de oldukça iyi sonuç alınan yöntemlerden biridir.

  Seanslar halinde uygulanır. 5 hafta ara ile en az 3 seans olacak şekilde uygulanır. Uygulama süresi 40 dakikadır.

Yüz – Vücut Mezoterapisi - Mezolifting • Kelime anlamı ‘yüz germe – gençleştirme’ olarak tanımladığımız Yüz Mezoliftingi; cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve bazı önemli yapı taşlarını microenjeksiyon yöntemi kullanılarak hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecinin başlatılması işlemidir.
 • Yüz mezoterapisinde amaç; cildi güçlendirmek ve cildi sağlıklı, genç, parlak ve canlı bir görünüme kavuşturmaktır. Mezolifting yöntemi ile; cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan ihtiyaç duyulan bölgeye ve istenilen derinliğe gerek olan miktarlarda uygulanarak ciltte lifting etkisi oluşturulmaktadır.
 • Yanaklar, alın, üst dudaklar, göz kenarları, çene, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtında uygulanabilmektedir. Yaş ve cilt ihtiyacına göre değişkenlik gösterir.

Lipoliz • Lipoliz etkili bir lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Yağ aldırma cildin altındaki fazla yağ birikimlerinin özel kanüller aracılığı ile vakum veya özel hazırlanmış enjektörler kullanılarak, emilmesi yöntemidir. Bu yöntemle fazla yağlar rahat ve güvenli bir şekilde alınabilmektedir. Lipoterapi yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit tedavisi, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde, gözaltı torbalanmalarında kullanılmaktadır.

  Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişir. Genellikle sorunlu bölgelere minimum iki ile dört seans uygulanması gerekmektedir.

Criolipoliz – Soğuk Lipoliz • Soğuk lipoliz bölgesel zayıflama tedavisindeki son teknolojidir. Problem haline gelen lokalize dirençli yağları almak ya da yakmak yerine soğutarak hacim kaybetmelerini sağlayan ve vücuttan atım için uygun hale getiren bu tedavide temel etki mekanizması yağ dokularını dondurmaktır.
Hemen Arayın